Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 08.02.2022

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z policjantami z Głubczyc zabezpieczyli blisko 250 krzewów konopi, profesjonalny sprzęt do ich uprawy oraz kilkadziesiąt gramów gotowego suszu. Do tej sprawy zostały zatrzymane 3 osoby, w wieku od 26 do 54 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu głubczyckiego. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli również szczegółowe zapiski z uprawy tego narkotyku. 54-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br., policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, weszli na teren jednej z posesji na terenie powiatu głubczyckiego. Na podstawie pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że na miejscu może działać plantacja konopi.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W dwóch specjalnie przystosowanych pomieszczeniach zabezpieczyli blisko 250 krzewów konopi w końcowej fazie wzrostu. Na terenie posesji dodatkowo znaleźli kilkadziesiąt gramów gotowego już suszu, profesjonalny sprzęt do uprawy tego narkotyku oraz szczegółowe zapiski z prowadzonej plantacji.

Do tej sprawy zatrzymane zostały 3 osoby - mężczyzna w wieku 54 lat oraz dwie kobiety w wieku 52 i 26 lat. Decyzją sądu 54-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności, na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Opolu / sc ) 

  • nielegalna plantacja marihuany
  • nielegalna plantacja marihuany
  • krzewy marihuany w doniczkach

Film Zlikwidowana plantacja marihuany

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja marihuany (format mp4 - rozmiar 9.72 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony