Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi dla 6-letniej Kornelki Polaszewskiej, córki policjanta

Data publikacji 08.02.2022

Kornelia, to 6-letnia córka policjanta, u której na początku grudnia 2021 roku zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Obecnie dziecko poddawane jest chemioterapii i potrzebuje naszej pomocy!

Tata Kornelii jest policjantem z dziesięcioletnim stażem. Pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy, w II Kompanii w Toruniu. Policjant wielokrotnie pełnił służbę na terenie powiatu brodnickiego, zarówno podczas zabezpieczania imprez, jak i na drogach, dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich. Dzisiaj, rodzina policjanta potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i życie Kornelii. Dlatego 17 lutego br. w godz. 9.00-14.00 przy Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy odbędzie się zbiórka krwi, przeznaczona dla Kornelii Polaszewskiej. Do zaparkowanego mobilnego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może przyjść każdy chętny i podzielić się drogocennym darem, jakim jest krew.

Zapraszamy do udziału w zbiórce policjantów, przedstawicieli wszystkich służb mundurowych oraz mieszkańców Brodnicy!

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18. a 65. rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Pamiętaj, Twoja krew może uratować niejedno życie!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony