Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za fałszywe banknoty

Data publikacji 08.02.2022

Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów. 32-latek i o rok młodszy kompan płacili w sklepach podrobionymi dwustuzłotówkami. Za to przestępstwo może im grozić do 10 lat więzienia. Sąd aresztował ich na najbliższe trzy miesiące.

W ubiegły piątek, 04.02.2022 r., policjanci doprowadzili do sądu dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32 lat podejrzanych o wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów. Ich zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych z toruńskiej komendy. Wszystko zaczęło pod koniec stycznia tego roku od dwóch zgłoszeń o fałszywych banknotach dwustuzłotowych, którymi klienci zapłacili w sklepach spożywczych na toruńskiej starówce. Dwóch różnych sprawców w odstępie kilkudziesięciu minut w dwóch różnych sklepach wprowadziło do obrotu fałszywe banknoty. Policjanci od początku mieli podejrzenia, że działali razem. Wskazywały na to między innymi te same numery seryjne dwustuzłotówek. Sklepy wyposażone były w kamery monitoringu, lecz sprawcy byli zamaskowani. Mimo to funkcjonariusze zdobyli informacje wskazujące na konkretne osoby mogące mieć z związek z tymi zdarzeniami i szybko zamienili je na konkretny materiał dowodowy, pozwalający na zatrzymanie podejrzewanych osób.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty za wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów. Za to przestępstwo może im grozić do 10 lat więzienia. Sąd aresztował ich na najbliższe trzy miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • dwa fałszywe banknoty dwustuzłotowe
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony