Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali cząstkę siebie, by pomóc potrzebującym

Data publikacji 08.02.2022

Na terenie katowickiej Komendy Wojewódzkiej odbyła się honorowa zbiórka krwi. W czasie akcji śląscy policjanci oraz pracownicy cywilni oddali cenny płyn ratujący życie. Większość dawców to osoby regularnie oddające krew. Nie zabrakło jednak tych, którzy podzielili się cząstką siebie po raz pierwszy. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii.

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się pierwsza w tym roku honorowa zbiórka krwi. O 8.00 przed komendą zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Jak zawsze podczas tego wydarzenia nie zabrakło policjantów i pracowników cywilnych, którzy chętnie oddali cząstkę siebie, aby pomóc innym. Większość z dawców regularnie oddaje krew, ratując tym samym ludzkie życie. Nie zabrakło jednak osób, które oddały krew po raz pierwszy.

Dzisiaj, 08.02.2022 r., do mobilnego punktu zgłosiło się 14-tu chętnych, z których 11-tu, po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddało krew. W sumie zebrano jej ponad 5 litrów. Krew trafi do najbardziej potrzebujących. Akcje krwiodawstwa na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzone są nieprzerwanie już od 2007 roku.

(KWP w Katowicach / sc ) 

  • autobus krwiodawstwa na terenie komendy wojewódzkiej
  • mężczyzna oddaje krew
  • dwóch mężczyzn i kobieta siedzą w autobusie i oddają krew
  • umundurowany policjant oddaje krew
  • maszyna do poboru krwi
  • oddana krew w foliowych torebkach
Powrót na górę strony