Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził przez miasto 109 km/h bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu

Data publikacji 08.02.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Poza grzywną w wysokości 3 tys. zł, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie patrolu na jednej z głównych ulic Legnicy, zauważyli samochód osobowy, którego kierujący z dużą prędkością wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar prędkości wykonany przez mundurowych jadących nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem wykazał 109 km/h, gdzie ograniczenie w obszarze zabudowanym wynosiło 50 km/h.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 28-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, zgodnie z nowym taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł.

Za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, 28-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film 411-120442.mp4

Pobierz plik 411-120442.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.75 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony