Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 zarzuty dla sprawców kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej wartej blisko 22 tys. zł

Data publikacji 09.02.2022

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni w okresie od 1 października 2021 r. do 1 lutego 2022 r. na terenie miejscowości Wielbark dokonali kradzieży złomu stali w postaci elementów infrastruktury kolejowej, linii kolejowej nr 225 relacji Nidzica - Wielbark. 32 i 39-latek przy użyciu palników acetylo - tlenowych odcinali m. in. szyny oraz podkładki kolejowe działając tym na szkodę Zakładu Infrastruktury Kolejowej w Olsztynie. Wartość złomowa skradzionego mienia wyceniona została na kwotę blisko 22 tys. złotych.

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni ci działając wspólnie i w porozumieniu, od 1 października 2021 r. do 1 lutego 2022 r., dokonywali systematycznie w krótkich odstępach czasu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, biegnącej na nieeksploatowanej trasie kolejowej nr 225 relacji Nidzica - Wielbark.

Przedstawiciele Zakładu Infrastruktury Kolejowej z siedzibą w Olsztynie skontaktowali się z policjantami szczycieńskiej komendy na początku ubiegłego tygodnia. W ciągu zaledwie jednego dnia kryminalni ustalili sprawców tej kradzieży i dokonali ich zatrzymania.

W trakcie zbierania materiału dowodowego w sprawie, śledczy ustalili, że 32 i 39-latek dopuścili się kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej, o łącznej wartości złomowej 22 tys. zł. W zainteresowaniu sprawców były m.in. szyny, podkładki podszynowe, śruby, kątowniki i wkręty. Materiał ten upłynniany był przez mężczyzn na terenie jednego ze skupów złomu, położonego w powiecie olsztyńskim.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / sc ) 

Powrót na górę strony