Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze pomogli 74-letniej kobiecie

Data publikacji 09.02.2022

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego funkcjonariusza, a szybkie i skuteczne działania pozwalają zapobiec tragedii. Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli starszej kobiecie, która leżała przez kilkanaście godzin w swoim mieszkaniu na podłodze. Schorowana 74-latka nie była w stanie sama wezwać służb ratunkowych. Gdy okazało się, że jej życie i zdrowie jest realnie zagrożone, mundurowi weszli do mieszkania i zaopiekowali się chorą seniorką.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które często samotne, schorowane, nie mogłyby poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Wczoraj, 08.02.2022 r., przed godz. 17.00, dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w klatce bloku przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu, z jednego z mieszkań dobiega wołanie o pomoc. Zaniepokojeni tym faktem sąsiedzi próbowali sami wejść do mieszkania seniorki, lecz kobieta nie była w stanie samodzielnie otworzyć im drzwi. Z przekazanych informacji wynikało, że 74-latka mieszka samotnie i jest schorowana.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia, podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po otworzeniu drzwi policjanci zauważyli leżącą w korytarzu, na podłodze, starszą kobietę, która nie była w stanie samodzielnie się podnieść. Seniorka była ubrana w cienką piżamę, była wychłodzona, osłabiona i odwodniona. Prawdopodobnie na podłodze spędziła kilkanaście godzin. Jak stwierdziła, straciła czucie w nogach i nie pamiętała co się wydarzyło. Kiedy się ocknęła, głośnym wołaniem wzywała pomocy.

Mundurowi przenieśli kobietę na łóżko, podali jej ciepłą odzież i zadbali o nawodnienie seniorki. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni przebadali kobietę na obecność Covid-19, wynik okazał się dodatni. Niezwłocznie powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnobrzegu. Pomoc przyszła na czas. Kobietę otoczono opieką.

Policja zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne osoby, chore, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony