Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbyt szybka jazda przerwana przez włocławską grupę SPEED

Data publikacji 09.02.2022

Policjanci pełniący służbę w ramach włocławskiej grupy SPEED namierzyli opla pędzącego Aleją Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie wykazał, że auto gnało w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Siedząca za kierownicą 45-latka straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Jeden z patroli ruchu drogowego z Włocławka, który pełnił w poniedziałek (07.02.2022) służbę w ramach grupy SPEED zwrócił uwagę na jadący zbyt szybko Aleją Kazimierza Wielkiego pojazd opel. Pomiar wykonany przez videorejestrator tuż za oznakowanym przejazdem rowerowym wykazał, że auto gnało z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

45-letnia kierująca od razu poniosła konsekwencje zbyt szybkiej jazdy. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali ją  mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych  i „zdjęcie nogi z gazu”, zwłaszcza przy obecnej, niesprzyjającej aurze. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku, który może okazać się tragiczny w skutkach.

Film 11__1_.mp4

Pobierz plik 11__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.01 MB)

Powrót na górę strony