Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli zrobić wielkie pranie?

Data publikacji 09.02.2022

W Kruszwicy trzyosobowa grupa z Inowrocławia okradła sklep ze środków do prania. Sprawcy z pełnym wózkiem "zakupów" opuścili sklep, a następnie odjechali samochodem. W procesie wykrywczym pomógł miejski monitoring.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat więzienia. Z taką też karą muszą liczyć się trzej sprawcy, którzy w poniedziałek, 31.01.2022 r., okradli sklep w Kruszwicy. Zostały skradzione 34 opakowania z kapsułkami do prania wartości blisko 850 zł. Sprawcy wyjechali wówczas załadowanym wózkiem ze sklepu.

Sprawą zajmują się kruszwiccy policjanci. Gdy tylko dostali sygnał o przestępstwie działali, by ustalić sprawców zdarzenia. W typowaniu sprawców pomógł miejski monitoring. Na jego podstawie policjanci wytypowali  jednego z podejrzewanych o kradzież mężczyzn, a potem jeszcze dwóch kolejnych.

Policjanci namierzyli jednego z trzyosobowej grupy i jeszcze w dniu zgłoszenia kradzieży wkroczyli do jego mieszkania na terenie Inowrocławia. Tam zastali 24-letniego mężczyznę. Miał w domu 9 opakowań ze środkami do prania. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał już zarzut kradzieży.

Zatrzymanie pozostałych dwóch jest kwestią czasu. Całej trójce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / sc )

Film Chcieli zrobić wielkie pranie?

Pobierz plik Chcieli zrobić wielkie pranie? (format mp4 - rozmiar 20.39 MB)

Powrót na górę strony