Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeszedł przez torowisko mimo zamkniętych zapór i czerwonego sygnału

Data publikacji 10.02.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 46-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy, po którym za chwilę przejechał pociąg. Nierozsądny mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy podjęli interwencję wobec pieszego, który kompletnie zlekceważył podstawowe zasady bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym na ul. Bielskiej. Mężczyzna pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator oraz opuszczonych zapór wszedł na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie musiało spotkać się ze stanowczą reakcją ze strony mundurowych. Policjanci zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli na 46-latka mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Policjanci apelują i przypominają! Przejazdy kolejowe są bardzo charakterystycznymi elementami infrastruktury z uwagi na przecinanie się ruchu kołowego, pieszego oraz kolejowego. Zdarzenia w tych miejscach mają z reguły tragiczne następstwa. Ich uczestnicy giną, bądź doznają ciężkich obrażeń ciała, wymagających długiej rehabilitacji i kosztownego leczenia.

(KWP w Radomiu / sc ) 

Powrót na górę strony