Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autobusów podczas ferii zimowych

Data publikacji 10.02.2022

W związku ze zbliżającą się zimową przerwą w nauce policjanci ruchu drogowego w całym województwie łódzkim podejmują działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom wyjeżdżającym na wypoczynek. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autobusów i kierowców wiozących milusińskich na ferie.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych jest istotnym elementem troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Kluczowym elementem są kontrole autobusów. Podczas przeglądu autokarów mundurowi sprawdzą przede wszystkim stan techniczny oraz wyposażenie wyjeżdżającego taboru. Kontroli poddane będą również uprawnienia kierujących oraz stan ich  trzeźwości. Bardzo ważnym elementem jest także sprawdzenie czasu pracy kierowców.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli  autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera  nie tylko punkty kontroli  będące na terenie naszego województwa,  ale również numery telefonów,  pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Ważne jest  abyśmy zawczasu  najlepiej  z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformowali  policjantów o planowanym wyjeździe  Dzięki temu można będzie  uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji

Pamiętaj !

  • Przed wyjazdem dziecka autokarem sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego
  • Jeżeli masz uzasadnione podejrzenia, co do kierowcy (bełkotliwa mowa, wyczuwalna woń alkoholu) lub stanu technicznego pojazdu (popękane szyby, łyse opony, wycieki płynów eksploatacyjnych itp.) Natychmiast wzywaj policję!

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

Pliki do pobrania

  • 66.52 KB
Powrót na górę strony