Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez płockich policjantów

Data publikacji 10.02.2022

Ponad 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się być 41-letni płocczanin, który usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 320 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Ponad 13 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą płockiej komendy. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się być 41-letni płocczanin, który usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 320 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

We wtorkowy wieczór, 08.02.2022 r., policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą płockiej komendy złożyli niezapowiedzianą wizytę mieszkańcowi osiedla Podolszyce. Funkcjonariusze ustalili, że płocczanin może mieć związek z przestępczością skarbową. Ich ustalenia były trafne. W prywatnym garażu mężczyzny policjanci znaleźli kilkanaście kartonów z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że to ponad 13 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. 41-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Dzięki działaniom policjantów nielegalny towar nie trafił na okoliczny rynek, a jego właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karno skarbowego. 41-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 320 tysięcy złotych. Płocczaninowi grozi wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony