Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na mieszkańca Czarnego

Data publikacji 11.02.2022

W minioną środę do Posterunku Policji w Czarnem wbiegła kobieta krzycząc, że na pobliskim osiedlu znany jej z nazwiska mężczyzna dźgnął nożem jej znajomego. Funkcjonariusze z posterunku natychmiast pobiegli pod wskazane miejsce i obezwładnili i zatrzymali znajdującego się na miejscu 24-letniego sprawcę napaści. Policjanci udzielili również pierwszej pomocy poszkodowanemu i wezwali pogotowie. Zabezpieczyli również ślady przestępstwa, ustalili przebieg zdarzenia i świadków. Za usiłowanie zabójstwa grozi w Polsce kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną środę, 09.02.2022 r. mieszkanka Czarnego zaalarmowała policjantów z posterunku, że jej znajomy został na pobliskim osiedlu dźgnięty nożem. Natychmiast policjanci pracujący w tym dniu w posterunku, pobiegli pod wskazane miejsce. Tam zastali stojącego na klatce schodowej podejrzewanego, którego obezwładnili i zatrzymali. Do czasu przyjazdu pogotowia udzielali pomocy poszkodowanemu, który miał rany cięte i kłute na całym ciele. Funkcjonariusze ustalili wstępny przebieg zdarzenia, zabezpieczyli ślady i wezwali na miejsce technika kryminalistycznego.

Pokrzywdzony, 27-letni mieszkaniec Czarnego, przebywa aktualnie w szpitalu, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymany 24-latek został przewieziony do komendy w Człuchowie. Powiedział policjantom, że chciał się zemścić za krzywdy, jakich doznał od pokrzywdzonego. Zatrzymany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Jeszcze dzisiaj sąd zadecyduje o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Za przestępstwo jakim jest usiłowanie zabójstwa grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc )

  • umundurowany policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie
  • umundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • umundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony