Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca policjantów z dwóch powiatów zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za paserstwo samochodu wartego 85 tys. zł

Data publikacji 14.02.2022

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej oraz funkcjonariuszy z powiatu oleśnickiego za swoje czyny przed sądem odpowie dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Sprawcy pomagali w ukryciu i demontażu kradzionego pojazdu, którego wartość oszacowana została na blisko 85 tysięcy złotych.

Wrocławscy policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego wraz z technikami kryminalistyki niezwłocznie po otrzymaniu informacji o odnalezieniu zdemontowanego pojazdu skradzionego na terenie Wrocławia, udali się pod wskazany adres. Na miejscu przeprowadzili niezbędne czynności, w tym wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Współpraca mundurowych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, a także Komisariatu Policji w Sycowie zaowocowała również zatrzymaniem dwóch mężczyzn, w tym właściciela posesji, na terenie której odnaleziono skradzione auto warte blisko 85 tysięcy złotych.

W „dziupli” poza częściami skradzionego pojazdu funkcjonariusze w sprawdzanych pomieszczeniach odnaleźli i zabezpieczyli również radioodtwarzacze oraz tzw. surówki kluczyków samochodowych.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Za paserstwo zgodnie z art. 291 kodeksu karnego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe w pomieszczeniu
Powrót na górę strony