Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków i zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 15.02.2022

Żmudna i wielogodzinna praca operacyjna pozwoliła policjantom z Dzierżoniowa ustalić miejsce, gdzie prowadzona była uprawa konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 41 roślin w różnej fazie wzrostu, z których można by uzyskać blisko kilogram marihuany. W ramach tej samej realizacji mundurowi zabezpieczyli również ponad 6,5 kilograma różnych narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich został już tymczasowo aresztowany. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z dzierżoniowskiej komendy na rynek nie trafią znaczne ilości amfetaminy, marihuany i mefedronu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc intensywne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, ustalili dane osób i adresy, gdzie mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków.

Żmudna i wielogodzinna praca operacyjna przyniosła oczekiwany efekt w postaci zlikwidowania znajdującej się na terenie Pieszyc plantacji konopi indyjskich, na której rosło 41 krzewów w różnym stadium rozwoju. Biorąc pod uwagę wzrost roślin, z ich ilości można by uzyskać blisko 950 gramów gotowego suszu marihuany. W pomieszczeniach, gdzie prowadzona była uprawa, zabezpieczono również ponad 1,5 kilograma gotowej marihuany, blisko 3 kilogramy amfetaminy, niemal 0,5 kilograma mefedronu i tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Jednak był to dopiero początek realizacji tej sprawy. Dalsze czynności podjęte w powiecie dzierżoniowskim przyczyniły się do przejęcia kolejnych substancji zabronionych. Do policyjnego depozytu trafiło prawie 1,2 kilograma marihuany i ponad 0,5 kilograma mefedronu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6,5 kilograma różnych środków odurzających, które dzięki temu nie trafią na rynek.

W związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Wobec jednego z nich - 33-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, okres ten może zostać wydłużony do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • krzewy marihuany na nielegalnej plantacji w domu
  • zabezpieczone krzewy marihuany
  • narkotyki popakowane w czarne worki
  • tytoń bez polskich znaków akcyzy w woreczkach

Film Kolejne uderzenie w narkobiznes na Dolnym Śląsku. Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków i zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Pobierz plik Kolejne uderzenie w narkobiznes na Dolnym Śląsku. Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków i zlikwidowali plantację konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 2.49 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony