Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci włączyli się w akcję charytatywną, której celem jest pomoc dla ciężko chorego chłopca

Data publikacji 15.02.2022

„Gramy dla Dawida” to akcja charytatywna, która odbyła się wczoraj w miejscowości Żegocina. Jej celem była pomoc, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie 10-letniego Dawida, u którego zdiagnozowano guza pnia mózgu. W akcję aktywnie włączyli się funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

U 10-letniego Dawida, mieszkańca Żegociny, zdiagnozowano guza pnia mózgu. Chłopiec potrzebuje pilnej pomocy medycznej, którą może uzyskać jedynie w Szwajcarii. Koszty tego leczenia są bardzo wysokie – na dalszą terapię w Zurychu potrzebne jest prawie 1,5 miliona złotych. Akcja pomocy w zebraniu tej kwoty ruszyła bardzo szybko.

W poniedziałek, 14.02.2022 r. w Żegocinie miała miejsce impreza charytatywna, której celem była zbiórka funduszy mających pomóc chłopcu w dalszym leczeniu. W akcję, która odbyła się pod nazwą „Gramy dla Dawida” zaangażowała się także Komenda Powiatowa Policji w Bochni. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni jednostki przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, oraz zebrali i przekazali rzeczy, które zostały wylicytowane w trakcie niedzielnej loterii fantowej. W dniu akcji w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie funkcjonariusze przeprowadzili pokaz policyjnego sprzętu oraz broni historycznej.

Pokaz zorganizowano przy współpracy z Małopolskim Centrum Strzelectwa, IPA, Stowarzyszeniem Kolekcjonerów Broni ONE SHOT i Ekipa 61 oraz Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zebrane fundusze zostały przekazane na leczenie chorego 10-latka. Link do strony, na której prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie Dawida: https://www.siepomaga.pl/dawid-wrona

(KWP w Krakowie)

  • rzeczy przeznaczone do licytacji
  • wystawa sprzęt policyjny oraz broni, banery Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Małopolskiego Centrum Strzelectwa i Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej
  • chłopiec ubrany w policyjny sprzęt
  • funkcjonariusze biorący udział w akcji charytatywnej, w środku 10-letni Dawid
  • dawid w policyjnym sprzęcie
  • wystawa broni, umundurowany policjant oraz uczestnicy biorący udział w akcji charytatywnej
Powrót na górę strony