Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże samochodów

Data publikacji 15.02.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali w stolicy 4 osoby do sprawy kradzieży samochodów. Dwa samochody zostały odzyskane jeszcze przed ich demontażem. Zlikwidowano też dziuplę samochodową pod Warszawą. Straty, które podejrzani spowodowali to blisko pół miliona złotych. Grozi im do 10 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali 4 osoby do sprawy kradzieży samochodów na terenie województwa wielkopolskiego i mazowieckiego. Policjanci w wyniku zaangażowania i dokładnej analizie wszystkich zebranych dowodów ustalili osoby, które zajmowały się tego typu działalnością. Podejrzani zajmowali się wyłącznie kradzieżami kilkuletnich aut koreańskich typu suv takich jak kia, mitsubishi  czy hyundai.  Skradzione pojazdy trafiały do „dziupli”, gdzie były demontowane, a części samochodowe sprzedawane.

Do realizacji sprawy doszło 10 lutego br. w Warszawie. Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu, przy wsparciu Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, zatrzymali 3 osoby, które usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem dotyczącej łącznie 7 samochodów. Wobec nich sąd zastosował na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu 3-miesieczny tymczasowy areszt. Ostatecznie zarzutów może być zdecydowanie więcej. Czwarta osoba usłyszała zarzut paserstwa i została objęta policyjnym dozorem. W trakcie działań odzyskano 2 samochody w całości o dużej wartości. Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową w okolicach Warszawy i zabezpieczyli szereg części, które zostaną poddane badaniom mechanoskopijnym.

Straty, jakie podejrzani spowodowali swoją działalnością to blisko pół miliona złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy i okolic, w wieku od 36 do 49 lat. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • dwaj policjanci z zatrzymanym w pomieszczeniu
  • części samochodowe
  • części samochodowe na terenie dziupli samochodowej
Powrót na górę strony