Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysoki mandat za wykroczenie zarejestrowane przez żnińską grupę SPEED

Data publikacji 15.02.2022

Mandat karny w kwocie 2 500 złotych oraz 10 punktów karnych otrzymał 27-latek, który jechał 202 km/h na S5 w gminie Rogowo. Wykroczenie zarejestrowali policjanci grupy SPEED przy pomocy policyjnego wideorejestratora.

W niedzielę, 13.02.2022 r. żnińscy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą ekspresową S5. Jak sama nazwa wskazuje, funkcjonariusze, w głównej mierze, kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się samochody.

Kilka minut przed 8.00 w Bożacinie zauważyli osobowe bmw, które poruszało zdecydowanie za szybko. Wykonali pomiar prędkości, który wykazał 202 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. 27-latek z gminy Łubowo w województwie wielkopolskim, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia około 13.40 policjanci ogniwa ruchu drogowego w miejscowości Janowiec Wieś namierzyli 20-latka, który przekroczył prędkość o 61 km/h. Na „pięćdziesiątce” jechał 111 km/h. W tym przypadku na mieszkańca gminy Żnin funkcjonariusze nałożyli mandat w kwocie 2 000 złotych i 10 punktów karnych.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jednym z zagrożeń, które można nanosić na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania z takiej możliwości. Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Film Wysoki mandat za wykroczenie zarejestrowane przez żnińską grupę SPEED

Pobierz plik Wysoki mandat za wykroczenie zarejestrowane przez żnińską grupę SPEED (format mp4 - rozmiar 3.17 MB)

Powrót na górę strony