Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 16.02.2022

Pomagamy i chronimy, nie tylko podczas służby, ale także poza nią. Udowodnił to dyżurny strzeleckiej komendy, który w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Chwilę wcześniej kobieta spowodowała kolizję z udziałem policjanta, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Mundurowy zatrzymał 60-latkę, a kiedy wyczuł od niej woń alkoholu, wyciągnął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Okazało się, że mieszkanka Chorzowa miała w swoim organizmie ponad 2 promie alkoholu.

Służba w Policji nieodłącznie związana jest z dbaniem o bezpieczeństwo obywateli. Rotę ślubowania wypełniamy nie tylko podczas zaplanowanej służby, ale także poza nią. Po raz kolejny funkcjonariusz strzeleckiej komendy udowodnił, że policjantem jest się przez 24 dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Kilka dni temu, około godz. 19:00 w Wiśle doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca nissanem zjechała nagle na przeciwległy pas jezdni i doprowadziła do zderzenia z osobówką. Za kierownicą citroena, który uczestniczył w kolizji, siedział dyżurny strzeleckiej komendy, będący w trakcie urlopu wypoczynkowego. 60-letnia kobieta nie zatrzymała się na miejscu kolizji i odjechała.

Policjant ruszył za nią, dając jej sygnały do zatrzymania, które kobieta stale lekceważyła. Po przejechaniu blisko kilometra kierująca zatrzymała się na przydrożnym parkingu. Policjant podbiegł do jej pojazdu. Gdy wyczuł od kobiety woń alkoholu, wyciągnął ze stacyjki kluczyki samochodu, uniemożliwiając jej dalszą jazdę.

Na miejsce został wezwany patrol Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Teraz za swoje czyny mieszkanka Chorzowa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony