Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna akcja poszukiwawcza zaginionego 44-latka

Data publikacji 16.02.2022

Skuteczne działania międzyrzeckich stróżów prawa przyczyniły się do odnalezienia 55-letniego mężczyzny, który we wtorek (15 lutego) w godzinach nocnych opuścił miejsce zamieszkania, w nerwach nie nakładając nawet butów. Zgłoszenie było bardzo poważne, ponieważ zaginiony mężczyzna był schorowany, a uzyskane przez funkcjonariuszy informacje wskazywały, że znajduje się on w okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu. Każda taka informacja traktowana jest bardzo poważnie, dlatego niezwłocznie ogłoszono alarm dla jednostki. W trakcie wytężonych działań do poszukiwań skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Na miejsce wezwano również przewodnika z psem tropiącym celem usprawnienia akcji poszukiwawczej.

Tuż po godzinie 23.00 dyżurny międzyrzeckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 55-letniego mężczyzny. Z informacji, jakie uzyskał, wynikało, iż mężczyźnie może grozić niebezpieczeństwo, dlatego natychmiast do akcji skierowano wszystkie dostępne patrole w służbie, podając szczegółowy rysopis mężczyzny oraz cechy charakterystyczne. Ponadto celem zwiększenia skuteczności podjętych działań ogłoszono alarm dla jednostki. Przybyli na wezwanie funkcjonariusze ochoczo włączali się do działań, których celem było skuteczne, a przede wszystkim szczęśliwe odnalezienie zaginionego mężczyzny. Policjanci rozpoczęli wnikliwe sprawdzenie możliwych miejsc przebywania zaginionego. Dokonano dokładnych sprawdzeń licznych lokalizacji w tym  parków, ogródków działkowych, a także pustostanów.

Zaledwie po dwóch godzinach od przyjęcia zawiadomienia zaginionego mężczyznę odnalazł patrol mieszany składający się z dzielnicowego oraz funkcjonariusza prewencji. Ci okazali się bardzo skuteczni dzięki zdobytej w trakcie służby wiedzy z zakresu topografii terenu, a także doskonałej intuicji i zaangażowaniu. Odnaleziony mężczyzna w chwili odnalezienia znajdował się w stanie wstępnej fazy hipotermii. Niezbędne było udzielenie mu pierwszej pomocy medycznej oraz wezwanie na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, który zaopiekował się odnalezionym mężczyzną.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony