Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zachowanie kierowcy w Płońsku

Data publikacji 16.02.2022

Niecierpliwy i pozbawiony zdrowego rozsądku kierowca audi pędząc drogą zjechał na chodnik, na którym kilka sekund wcześniej znajdowała się kobieta z dzieckiem. Jego wyczyny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 24-letni pirat drogowy za niebezpieczną jazdę otrzymał 3 tys. zł mandatu i 10 pkt karnych.

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej jazdy kierowcy audi, który pędząc ul. Warszawską w Płońsku zjechał na chodnik. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z miejskiego monitoringu, gdzie widać jak kierujący autem mężczyzna, z dużą prędkością zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik po lewej stronie. Na chodniku kilka sekund wcześniej znajdowała się kobieta z małym dzieckiem. Mężczyzna wykazał się wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem. Nie pomyślał o tym, że mógł doprowadzić do tragedii.

Policjanci szybko ustalili właściciela auta, a zarazem kierowcę. Okazał się nim 24-letni płońszczanin, dostawca posiłków. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Za niebezpieczną jazdę i popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami w kwocie 3 tys zł. i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od jego pojazdu, z uwagi na zły stan techniczny auta i zakazali dalszej jazdy.

Widząc niebezpieczną jazdę kierowców, nie bójmy się reagować i zawiadomić Policję. Ważne jest, aby docierać do „piratów drogowych” i wyciągać wobec nich konsekwencje. Wspólna troska poparta realnymi działaniami z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Film PLONSK FILM

Pobierz plik PLONSK FILM (format mp4 - rozmiar 28.05 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony