Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka uratowana dzięki czujności sąsiada i natychmiastowej reakcji policjantów

Data publikacji 17.02.2022

Wyszkowscy policjanci dzięki czujności sąsiada podjęli działania i zapobiegli tragedii. Na podwórku przed domem przewróciła się samotnie mieszkająca seniorka. 77-latka na dworze spędziła kilka dni i nocy. Mieszkanka gminy Zabrodzie trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy.

Dyżurny wyszkowskiej komendy Policji został zaalarmowany kilka dni temu przez mieszkańca Basinowa o braku kontaktu z mieszkanką tej samej wsi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że starsza kobieta  mieszkająca samotnie nie była widziana od kilku dni. Zaniepokojony losem kobiety mężczyzna poprosił o pomoc policjantów. Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów z wydziału patrolowego. Funkcjonariusze, przypuszczając, że seniorka potrzebuje pomocy, a jej życie lub zdrowie może być zagrożone, błyskawicznie pojechali na miejsce.

Kiedy dotarli do domu kobiety, zauważyli, że leży ona na kostce brukowej przed domem. Mundurowi  bez chwili wahania udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym oraz monitorowali jej czynności życiowe do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Z relacji 77-latki wynikało, że kiedy wyszła z domu straciła równowagę, przewróciła się i nie mogła się podnieść. Na dworze spędziła kilka dni i nocy.

Dzięki czujności sąsiada oraz reakcji funkcjonariuszy mieszkanka gminy Zabrodzie trafiła do szpitala, pod opiekę lekarzy.

(KWP zs.  w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony