Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej ośmiu samochodów i paser zatrzymany przez płockich policjantów

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali złodzieja samochodowego i pasera. 31-latek odpowie za kradzież ośmiu pojazdów z komisu samochodowego w powiecie płockim. Jego wspólnik również usłyszał zarzuty. Czynności w sprawie nadal trwają, a policjanci namierzyli aktualnych właścicieli skradzionych pojazdów i zabezpieczyli auta. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy pracujący nad sprawą kradzieży ośmiu aut z komisu samochodowego w powiecie płockim zatrzymali podejrzanego.

We wtorek funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który jak się okazało, był pracownikiem komisu. Jak ustalili policjanci mężczyzna w ciągu ostatniego półrocza z placu, gdzie zaparkowanych było kilkadziesiąt pojazdów sprowadzonych z za granicy wyprowadził osiem aut, które kolejno przekazywał swojemu wspólnikowi. Ten natomiast za ustaloną rekompensatę finansową sprzedawał je dalej na podstawie fikcyjnych umów. Właściciel komisu zorientował się, że jego samochody zostały skradzione, kiedy miało dojść do sprzedaży jednego z nich.

W trakcie czynności ustalono, że 31-latek ukradł nie tylko samochody, ale i koła od pojazdu, alufelgi i katalizator. Podejrzany usłyszał w płockiej komendzie 12 zarzutów kradzieży, a jego 47-letni wspólnik osiem zarzutów paserstwa. Podejrzani przyznali się przedstawionych zarzutów.

Policjanci namierzyli aktualnych właścicieli skradzionych pojazdów i zabezpieczyli auta. W sprawie nadal prowadzone są czynności.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony