Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant CSP w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 17.02.2022

Policjant CSP, podinsp. Maciej Antas, w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę peugeota. 66-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant z CSP w Legionowie, będąc na wolnym, podjechał zatankować swój prywatny samochód na jednej ze stacji paliw w powiecie konińskim. Tuż za nim wjechał kierowca osobowego peugeota, który udał się do budynku stacji. Po chwili podinsp. Antas usłyszał hałas i zobaczył, jak mężczyzna awanturuje się i szarpie ze sprzedawcą. Bez wahania ruszył do budynku, aby wyjaśnić sprawę.

Kiedy krzyknął „Policja”, awanturnik zostawił piwo, które chciał wynieść ze sklepu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez naszego funkcjonariusza. Jak się później okazało, sprzedawca nie chciał 66-latkowi sprzedać alkoholu i zabrać mu kluczyki od auta ze względu na jego stan trzeźwości.

Na miejsce został wezwany patrol z KMP w Koninie. Po przebadaniu okazało się, że awanturnik miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta. Może to zapobiec wielu dramatom na drogach naszego kraju, a nasza postawa może uratować komuś życie.

(CSP w Legionowie / sc)

Powrót na górę strony