Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Wrocławia w czasie wolnym od służby udzielił pomocy medycznej rannej w wypadku kobiecie

Data publikacji 19.02.2022

We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki wracał po służbie do domu. Jadąc ulicami miasta zauważył zdarzenie drogowe, w którym brały udział dwa auta osobowe. Jego reakcja była natychmiastowa. Zabezpieczył miejsce zdarzenia i polecił świadkom zadzwonić na numer alarmowy 112. Sam sprawdził funkcje życiowe oraz obrażenia ciała kobiety zakleszczonej w osobowej skodzie. Był przy poszkodowanej i stabilizował jej szyję do czasu przyjazdu ratowników medycznych, nadzorując jej stan zdrowia.

Policjant z wrocławskiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, będąc w drodze do domu był świadkiem zdarzenia drogowego na jednym z miejskich skrzyżowań. W wypadku brały udział dwa auta osobowe - skoda oraz mazda.

Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania. Zabezpieczył miejsce zdarzenia, odłączając m.in. akumulator w osobowej skodzie, a świadkom polecił zadzwonić na nr alarmowy 112.

Natychmiastowej pomocy potrzebowała zakleszczona w skodzie kobieta, która uskarżała się m.in. na bóle w klatce piersiowej oraz głowy.

Policjant, który posiada przeszkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, przebadał poszkodowaną przeprowadzając badanie urazowe. Stwierdził obrażenia ciała i siadając na tylnej kanapie auta stabilizował jej odcinek szyjny, jednocześnie zadbał o jej wsparcie psychiczne - utrzymując z nią ciągły kontakt.

Był przy poszkodowanej kobiecie, aż na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którym przekazał informacje o jej stanie zdrowia.

Nasz kolega zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie.

Jako funkcjonariusz Policji pamiętał o słowach przysięgi, którą składał wstępując do tej formacji, udowadniając, że policjantem się jest, a nie bywa.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony