Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pościg za kurierem - obywatel Ukrainy przewoził Syryjczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę

Data publikacji 21.02.2022

W czwartek został zatrzymany obywatel Ukrainy, który w gminie Czeremcha nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 33-latek uciekał przed policjantami kilkaset metrów. Okazało się, że oprócz kierowcy w samochodzie znajdowało się dwóch obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. 33-latek usłyszał już zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

W czwartek, 17.02.2022 r., późnym wieczorem, patrolujący rejon przygraniczny na terenie gminy Czeremcha, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, zauważyli fiata na toruńskich numerach rejestracyjnych. Pojazd poruszał się pomiędzy Zubaczami a Berezyszczem.

Mundurowi kilkukrotnie wydawali kierowcy polecenie do zatrzymania się, ten jednak je zlekceważył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów fiat zatrzymał się, a z jego wnętrza w kierunku pobliskiego lasu uciekło dwóch mężczyzn. Kierowca został w pojeździe. Okazał się nim 33-letni obywatel Ukrainy, który na co dzień mieszka w Warszawie. Po kilku minutach policjanci wspólnie z żołnierzami w masywie leśnym odnaleźli dwie osoby i ustalili, że są to obywatele Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking. Natomiast Syryjczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. 33-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc )

  • samochód osobowy stoi na poboczu drogi, za nim radiowóz policyjny
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną przy samochodzie osobowym
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną przy samochodzie osobowym
  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach
  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • zatrzymany mężczyzna przykłada dłoń do czytnika linii papilarnych

Film Kolejny pościg za kurierem - obywatel Ukrainy przewoził Syryjczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę

Pobierz plik Kolejny pościg za kurierem - obywatel Ukrainy przewoził Syryjczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę (format mp4 - rozmiar 7.19 MB)

Powrót na górę strony