Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci narażając własne życie uratowali 28-latkę

Data publikacji 21.02.2022

Dzięki interwencji pszczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii. Kobieta została odnaleziona i zdjęta z torowiska dosłownie chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem. Po wytrzeźwieniu, 28-latka trafi pod specjalistyczną opieką medyczną.

W piątek, 18 lutego 2022 r., około godz. 13.00 dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie przejazdu kolejowego ma stać kobieta, która chce odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W poszukiwania desperatki angażowano kolejne patrole. Jeden z nich dostarł na główny przejazd kolejowy. Zaczęła się walka z czasem. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na zapłakaną kobietę, która na ich widok wbiegła pod opuszczone rogatki kolejowe, wprost na torowisko. Policjanci ruszyli za desperatką, którą przechwycili tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Na tym jednak nie koniec... Podczas gdy skład pociągu przejeżdżał tuż obok nich, kobieta próbowała się wyrwać i ponownie pod niego wskoczyć. Stróże prawa obezwładnili 28-latkę i wyprowadzili poza torowisko. Kobieta była silnie pobudzona, szamotała się i krzyczała. Policjanci wyczuli od niej alkohol, a jej zachowanie wskazywało, że może być również pod wpływem środków odurzających.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kobiety. 28-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jej stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili ją do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafi pod specjalistyczną opieką medyczną.

Przypominamy, gdzie można szukać pomocy w trudnych momentach życia:

Telefon 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00 - 22:00
Telefon 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia
Telefon 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony