Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fordońscy dzielnicowi przygotowali paczkę dla mieszkanki Fordonu będącej w potrzebie

Data publikacji 22.02.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie zawsze służą pomocą mieszkańcom. Przekonała się o tym mieszkanka tej dzielnicy, która znajduje się w trudnej sytuacji bytowej. Policjanci przeprowadzili w komisariacie zbiórkę podstawowych środków czystości, żywności długoterminowej, koca i pościeli. Zebrane dary przekazali bydgoszczance.

Policjanci realizowali pomoc prawną polegającą na przesłuchaniu mieszkanki Fordonu. Po zakończeniu czynności z kobietą funkcjonariusze zaniepokoili się warunkami bytowymi kobiety, które wskazywały, że żyje ona skromnie i brakuje jej wielu potrzebnych podstawowych rzeczy. W dalszej rozmowie ustalili, że Bydgoszczanka mieszka sama, partner życiowy zmarł niedawno na nowotwór, a ona sama utrzymuje się z niewielkiej renty z uwagi na doznany wypadek. Większość dochodu przeznacza na opłatę bieżących rachunków, w tym głównie za mieszkanie i media.

Dzielnicowi uzyskali też informację, że kobieta potrzebuje podstawowych środków czystości, żywności długoterminowej, koca i pościeli. W zbiórkę włączyli się pracownicy i policjanci z fordońskiego komisariatu, którzy w kilka dni zebrali potrzebne rzeczy.

Dary, których nawet nie pomieścił duży bagażnik policyjnego radiowozu, zostały przekazane potrzebującej kobiecie. Wizyta dzielnicowych wzbudziła u obdarowanej wielkie emocje. Ponadto sami dzielnicowi zadeklarowali kobiecie pomoc mającą na celu uzyskanie świadczeń socjalnych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony