Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi dzień akcji gaśniczej na terenie Ciechowa. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i czuwają nad bezpieczeństwem

Data publikacji 22.02.2022

W poniedziałek tuż przed godziną 3:00 doszło do pożaru na terenie miejscowości Ciechów, w powiecie średzkim. Akcja gaśnicza trwa nadal. W magazynie, który w całości został opanowany przez płomienie, składowane było 40 tys. baterii litowo-jonowych oraz opony. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej udział brało blisko 30 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa dolnośląskiego. Od początku działań na miejscu służbę pełnią również policjanci i strażnicy miejscy, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia i czuwają nad bezpieczeństwem osób postronnych.

W poniedziałek, 21 lutego 2022 roku, tuż przed godziną 3.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze hali mieszczącej się na terenie miejscowości Ciechów. Na miejsce niezwłocznie udali się miejscowi policjanci oraz zastępy straży pożarnych. Ogień zajął całą halę, w której składowane były baterie przeznaczone do pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz opony.

Na miejscu nadal trwa akcja gaśnicza. W jej kulminacyjnym momencie w działaniach brało udział blisko 30 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna z Wrocławia. Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi zabezpieczają miejsce zdarzenia, aby nikt z osób postronnych nie ucierpiał ani nie utrudniał działań gaśniczych.

Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze przeprowadzą oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa oraz ochrony środowiska. Policjanci już prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • policjant stoi naprzeciwko spalonej hali
  • strażacy gaszą pożar magazynu
  • umundurowany policjant stoi naprzeciwko spalonej hali
  • pożar hali
  • po lewej stronie radiowóz policyjny, po prawej wóz strażacki, w tle znajduje się spalona hala
Powrót na górę strony