Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na ćwiczenia, udzielili pomocy ofiarom wypadku

Data publikacji 22.02.2022

Choć na co dzień zatrzymują najniebezpieczniejszych przestępców i kierowani są tam, gdzie może być zagrożone ludzkie życie, to również działają w myśl hasła "Pomagamy i Chronimy". Kontrterroryści z Opola jadąc na ćwiczenia poligonowe, najechali na wypadek drogowy. Jako pierwsi zatrzymali się na miejscu zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej i wezwali służby ratunkowe.

W poniedziałek, 21 stycznia 2022 r., około godz. 17:00 opolscy kontrterroryści jadąc na poligon najechali na wypadek drogowy. Do tego zdarzenia doszło na autostradzie A4, niedaleko węzła Balice. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego z Krakowa, kierujący busem nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzając o bariery energochłonne przewrócił pojazd.

Opolscy funkcjonariusze jako pierwsi zatrzymali się, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Wezwali też służby ratunkowe na miejsce. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, zaopatrzyli ranne osoby. 2 osoby w ciężkim stanie zostały przetransportowane śmigłowcem, natomiast jedna lekko ranna została zabrana karetką do szpitala. Na miejscu pracowali również policjanci i strażacy z Krakowa.

(KWP w Opolu / sc)

 

  • na zdjęciu widoczny jest uszkodzony samochód osobowy
  • miejsce wypadku drogowego, w tle wóz strażacki i karetka pogotowia
  • policjanci udzielają pomocy ofiarom wypadku

Film Jadąc na ćwiczenia, udzielili pomocy ofiarom wypadku

Pobierz plik Jadąc na ćwiczenia, udzielili pomocy ofiarom wypadku (format mp4 - rozmiar 4.37 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony