Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2,5 promila wjechał w autobus miejski

Data publikacji 23.02.2022

Największe zagrożenie na drogach od zawsze stanowią pijani kierowcy. Jeden z nich, mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w autobus komunikacji miejskiej. Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcy grożą teraz poważne konsekwencje.

Zielonogórscy policjanci codziennie proszą o ostrożność na drogach, zmniejszenie prędkości przy jednoczesnym zwiększeniu odległości od poprzedzającego nas pojazdu, a także o zachowanie koncentracji podczas jazdy. Równie często przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Niestety do żadnej z tych rad nie zastosował się 28-letni zielonogórzanin, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej i doprowadził do zderzenia. Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 28-latek kierował mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grożą mu teraz poważne konsekwencje.

Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych użytkowników dróg i osób, które przewozimy w pojeździe – najczęściej naszych najbliższych.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji.  

(KWP w Gorzowie / mw)

  • uszkodzony autobus
  • uszkodzony samochód osobowy
  • radiowóz i uszkodzony autobus
Powrót na górę strony