Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białogardzcy policjanci uratowali trzy osoby z płonącego domu

Data publikacji 24.02.2022

We wtorek po godzinie 22.00 doszło do pożaru domu wielorodzinnego w miejscowości Białogórzynko. Policjanci Wydziału Kryminalnego białogardzkiej jednostki jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru. Stróże prawa nie wahali się ani chwili i natychmiast przystąpili do działania, które skutkowało uratowaniem trzech osób.

Policjanci ustalili, że nie wszyscy mieszkańcy płonącego budynku samodzielnie opuścili mieszkania. Pomimo trudnych warunków, dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie wahali się ani przez moment, aby pomóc osobom, które znalazły się w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu i życiu. W oknie na piętrze zauważyli mężczyznę, z którym był utrudniony kontakt. Nie wahając się ani chwili, po znalezionej w pobliżu budynku drabinie wyprowadzili mieszkańca z budynku. Następnie przez okno na parterze wyprowadzili starszą kobietę i wynieśli starszego mężczyznę, który nie mógł samodzielnie się poruszać.

Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów ewakuowanym przez nich osobom nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

Na miejsce dojechały pozostałe służby i dalszej pomocy mieszkańcom udzielała już załoga pogotowia i funkcjonariusze straży pożarnej.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, wraz z biegłym, będzie ustalała dokładne przyczyny powstania pożaru. Niestety, w tym zdarzeniu jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony