Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki kryminalnym kilkaset porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 24.02.2022

Skutecznością i profesjonalizmem kolejny raz wykazali się policjanci, dzięki którym kilkaset porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek. Koszalińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej każdego dnia pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego „dilerów”. To kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę w łącznej ilości 4,5 kg o czarnorynkowej wartości około ćwierć miliona złotych.

Koszalińscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że jest to kilkaset porcji amfetaminy. Łącznie kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 4,5 kilograma narkotyków.

Mężczyzna przechowywał narkotyki w pomieszczeniach, do których miał dostęp. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne substancje. 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 29-latek został doprowadzony przed oblicze sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zabezpieczona amfetamina w woreczkach
  • zabezpieczona amfetamina w woreczkach
  • zabezpieczona amfetamina w woreczkach
  • zabezpieczona amfetamina w woreczkach
  • zabezpieczona amfetamina w woreczkach

Film Zabezpieczona amfetamina w woreczkach

Pobierz plik Zabezpieczona amfetamina w woreczkach (format mp4 - rozmiar 26.69 MB)

Powrót na górę strony