Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po zakończonej służbie zareagował

Data publikacji 24.02.2022

Policjant z wydziału prewencji i patrolowego wrocławskiej komendy, który podczas powrotu z nocnej służby do miejsca zamieszkania zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji. Mężczyźnie za tę nieodpowiedzialną jazdę grozić może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmowali czynności, zatrzymując osoby poszukiwane, czy kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Tego typu sytuacja miała miejsce na w centrum Wrocławia, kiedy ze służby do domu wracał policjant na co dzień pracujący w wydziale prewencji i patrolowym wrocławskiej komendy.

Pierwsze wątpliwości wzbudziło u policjanta niekorzystanie przez kierującego volkswagenem ze świateł zewnętrznych. Jego przypuszczenia były zasadne, bowiem siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna po przejechaniu kilkuset metrów, doprowadził do zdarzenia drogowego. 20-latek nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni, wjechał na chodnik i uszkodził elementy infrastruktury drogowej.

Funkcjonariusz widząc całą sytuację natychmiast zatrzymał pojazd w pobliżu zdarzenia, wybiegł z samochodu celem udzielenia pomocy osobie znajdującej się za kierownicą. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, ale stan, w jakim się znajdował, mógł wskazywać na jazdę pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie. Policjant uniemożliwił mężczyźnie oddalenie się z miejsca zdarzenia, jednocześnie informując o wszystkim dyżurnego. Po chwili na miejsce przyjechał patrol Policji, podejmując czynności wobec kierującego. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariusza, wykazując ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozić może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony