Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi za nami. Oddaliśmy prawie 12 litrów krwi

Data publikacji 24.02.2022

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zorganizował pierwszą w tym roku honorową zbiórkę krwi. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z radomskiego Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha.

Była to pierwsza w tym roku zbiórka krwi. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Krew oddali dzisiaj przedstawiciele wielu wydziałów KWP oraz KMP w Radomiu, a także druhowie z OSP miasta Radomia. W sumie krew oddało 26 osób, tym sposobem bank krwi wzbogacił się o cenne 11,7 litra krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały słodkie niespodzianki oraz wejściówki do Parku Trampolin i Rozrywki „JumpWorld” w Radomiu i Centrum Iluzji „Trickorama” w Radomiu.

Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 28 kwietnia, 23 czerwca, 18 sierpnia, 20 października i 22 grudnia.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony