Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dotarli na czas i uratowali mężczyznę

Data publikacji 24.02.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie w ostatniej chwili uratowali życie mieszkańca Ścinawy, który podjął próbę samobójczą. Wszystko działo się w jego mieszkaniu, gdzie po chwili od zgłoszenia znaleźli się mundurowi. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna przesłał do Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie podziękowania dla dzielnicowych i funkcjonariusza ogniwa prewencji za uratowanie życia.

W miniony poniedziałek, 21 lutego br., dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ścinawie wraz z funkcjonariuszem z ogniwa prewencji zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia mężczyzna podjął próbę samobójczą. O pomoc poprosił sąsiad desperata. Po chwili mundurowi byli już na miejscu.

Mężczyzna tracił przytomność i kontakt z nim był utrudniony. Funkcjonariusze wiedząc, że desperat połknął dużą ilość tabletek, bez chwili wahania podjęli odpowiednie czynności, aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie. Ponadto, do czasu przyjazdu pogotowia, policjanci monitorowali funkcje życiowe 46-latka. Mężczyzna niezwłocznie trafił do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

Mieszkaniec Ścinawy, po wyjściu ze szpitala, wyraził swoją wdzięczność i podziękował ścinawskim funkcjonariuszom za uratowanie mu życia. Jak sam przyznał, była to pochopna decyzja i nieprzemyślana, a gdyby nie policjanci i ich szybka interwencja, pomoc mogła przyjść za późno.

Sytuacja ta po raz kolejny pokazała, że można liczyć na ścinawskich policjantów i historia zakończyła się szczęśliwie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie właściwa reakcji sąsiada mężczyzny, który widząc co się dzieje, szybko zadzwonił po pomoc.

Pamiętajmy, że nie należy wstydzić się proszenia o pomoc w sytuacji, kiedy jej potrzebujemy. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14:00-22:00, tel. 116 123

Bezpłatny Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży, czynny codziennie od godz. 12:00-2:00, tel. 116 111

Młodzieżowy Telefon Zaufania, tel. 192 88

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony