Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zabójstwo

Data publikacji 24.02.2022

Zarzut zabójstwa usłyszała 51-letnia kobieta i jej 53-letni partner. Oboje zostali zatrzymani przez siemianowickich policjantów zaraz po zgłoszeniu o popełnionym morderstwie, które wpłynęło do mundurowych w niedzielę w nocy. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary.

Kiedy w niedzielę w nocy, 20 lutego 2022 r. policjanci dotarli do mieszkania 51-latki, mężczyzna leżał na podłodze, nie dając oznak życia. Ślady na jego ciele wskazywały, że do śmierci najprawdopodobniej przyczyniły się inne osoby. Policjanci szybko zatrzymali głównych podejrzanych - właścicielkę mieszkania oraz jej o dwa lata starszego partnera, którzy zaraz po zbrodni opuścili mieszkanie. Byli pijani. Ich ofiarą był 54-letni mężczyzna, który w zamian za drobne pomoce od paru dni zajmował pokój w mieszkaniu kobiety. Stróże prawa wraz z prokuratorem przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczyli wiele śladów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić parze zarzut zabójstwa. Prokurator skierował wniosek do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Podejrzani spędzą teraz 3 miesiące za kratkami. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / sc)

  • policjant stoi przy drzwiach z kraty, za którymi siedzi podejrzany
  • ręce podejrzanego mężczyzny zakute w kajdanki
  • policjant prowadzi zatrzymaną kobietę

Film Areszt za zabójstwo

Pobierz plik Areszt za zabójstwo (format mp4 - rozmiar 27.69 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 300.24 KB)

Powrót na górę strony