Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta nie wykazywała funkcji życiowych. Skuteczną reanimację przeprowadziła lubuska policjantka

Data publikacji 25.02.2022

Zielonogórska policjantka ruchu drogowego - st. post. Wiktoria Zasimiuk, podczas interwencji wobec pijanego kierującego podjęła akcję reanimacyjną jego żony. Kobieta w trakcie interwencji straciła przytomność i nie wykazywała funkcji życiowych. Policjantka prowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Policjanci na kursie podstawowym szkolą się między innymi z udzielania pomocy przedmedycznej. Później, w ciągu kolejnych lat służby, zdobyta wiedza i kwalifikacje w tym zakresie są wielokrotnie odświeżane podczas kolejnych szkoleń. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  szczególnie ważna jest dla policjantów ruchu drogowego czy służby patrolowej, którzy często jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia i podejmują działania ratujące ludzie życie.

Podczas niedzielnej interwencji, 20.02.2022 r., wobec pijanego kierowcy ciężarówki, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, starsza posterunkowa Wiktoria Zasimiuk z wydziału ruchu drogowego zielonogórskiej komendy, potwierdziła swój profesjonalizm w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Żona zatrzymanego kierowcy podczas rozmowy z funkcjonariuszką straciła przytomność i nie wykazywała funkcji życiowych. Starsza posterunkowa Zasimiuk natychmiast podjęła resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadziła do czasu przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego. Następnie kobieta została przetransportowana do szpitala na Oddział Ratunkowy.

Policjanci podczas tej interwencji mieli do rozwiązania jeszcze jeden trudny problem. Para podróżująca pojazdem ciężarowym miała bowiem ze sobą psa, którym po zatrzymaniu kierowcy, nie miał kto się zaopiekować. Funkcjonariusze postanowili więc zająć się czworonogiem, którego następnie przekazali pod opiekę wolontariuszki OTOZ Animals.

Wielokrotnie piszemy i mówimy o tym, że każda z interwencji jest inna i policjanci stają czasem przed trudnymi decyzjami oraz muszą działać w wielu kierunkach. Starsza posterunkowa Wiktoria Zasimiuk podczas niedzielnej interwencji, egzamin praktyczny z pierwszej pomocy przedmedycznej zdała na piątkę z plusem. Warto podkreślić, że ta młoda funkcjonariuszka także w czasie wolnym od służby nie obawia się podejmować działań na rzecz bezpieczeństwa.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym jak wspólnie z narzeczonym zatrzymała pijanego kierującego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. /sc)

Film Kobieta nie wykazywała funkcji życiowych. Skuteczą reanimację przeprowadziła lubuska policjantka

Pobierz plik Kobieta nie wykazywała funkcji życiowych. Skuteczą reanimację przeprowadziła lubuska policjantka (format mp4 - rozmiar 21.6 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.mp3 (format mp3 - rozmiar 146.15 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony