Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili przemyt narkotyków – areszty dla dwóch zatrzymanych mężczyzn

Data publikacji 25.02.2022

Bolesławieccy funkcjonariusze zapobiegli przekazaniu paczki z narkotykami przywiezionej za granicy. Operacyjni zabezpieczyli 166 tabletek Ecstasy i 6400 porcji marihuany oraz zatrzymali dwóch mężczyzn. Decyzją sądu podejrzani trafili do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn to recydywista, więc musi liczyć się z większa karą.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt znacznej ilości narkotyków z Holandii oraz zabezpieczyli substancje, które były przedmiotem przestępstwa.

Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że dwóch mężczyzn działających wspólnie oczekuje na paczkę z nielegalną zawartością. Dostarczenie przesyłki zostało zlecone firmie zajmującej się m.in. przewozem paczek. Funkcjonariusze prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej udaremnili przemyt substancji psychotropowych i środków odurzających. Zabezpieczyli paczkę, w której znajdowało się 166 tabletek Ecstasy i 6400 porcji handlowych marihuany.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego w wieku 28 i 29 lat odpowiedzialnych za przemyt znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 29-latek działał w powrocie do przestępstwa, więc musi liczyć się z większą karą. Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik- Rościszewska
tel. 600 266 990

  • narkotyki popakowane w worki foliowe
  • susz roślinny w worku foliowym
  • doprowadzenie jednego ze sprawców
  • doprowadzenie jednego ze sprawców

Film 2022_02_25_BOLESLAWIEC_przemyt_1_.mp4

Opis filmu: film pokazujący zabezpieczone narkotyki i doprowadzenie osób zatrzymanych do sądu

Pobierz plik 2022_02_25_BOLESLAWIEC_przemyt_1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 45.58 MB)

Pliki do pobrania

  • 13 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony