Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poza służbą zatrzymali sprawcę przywłaszczenia laptopa

Data publikacji 28.02.2022

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiedli tego dzielnicowi z komisariatu w Oliwie, którzy będąc po służbie, zatrzymali sprawcę przywłaszczenia laptopa. Dzięki reakcji funkcjonariuszy przywłaszczony komputer został odzyskany, a podejrzany usłyszał zarzuty za to przestępstwo i teraz przed sądem poniesie konsekwencje swojego czynu.

Wczoraj przed godziną 13:00 policjanci z komisariatu w Oliwie otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji mężczyzna zostawił laptopa. Kiedy po 10 minutach wrócił po niego, stwierdził, że komputera przenośnego już nie ma i ktoś go przywłaszczył. Pokrzywdzony wycenił starty na prawie 5 tys. złotych.

Funkcjonariusze od razu dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz zapis z kamery monitoringu, a także przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy. Podczas prowadzonych czynności, dzięki dobremu rozpoznaniu, dwójka dzielnicowych - asp. Ewa Kulas i sierż. szt. Wojciech Gliwka, ustalilła tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

O godzinie 14:00 dzielnicowi ci zakończyli służbę i kiedy wyszli z budynku komisariatu, kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie laptopa. 66-latek z Gdańsk szedł chodnikiem, a pod pachą niósł komputer pochodzący z przestępstwa. Policjanci natychmiast zareagowali, podeszli do sprawcy i go zatrzymali. Jeszcze wczoraj 66-latek usłyszał zarzuty za przywłaszczenie laptopa, a prawowity właściciel komputera odzyskał swoją własność.

Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi do roku więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony