Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny strzelec zatrzymany przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 28.02.2022

To już kolejny zatrzymany nieletni z szajki, która dla zabawy strzelała do okien budynków na wrocławskim Ołbinie. Nastoletnich sprawców rozpracowali funkcjonariusze z Ogniwa do spraw Nieletnich tamtejszego komisariatu. W ubiegłym tygodniu w ich ręce wpadli dwaj nastolatkowie, przy których zabezpieczyli broń pneumatyczną. Okazało się, że ich kompanem w trakcie niektórych nieodpowiedzialnych zabaw był 14-latek. Policjanci podczas jego zatrzymania zabezpieczyli kolejną wiatrówkę na sprężone powietrze wraz z nabojami CO2.

Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich, w wyniku intensywnych działań ukierunkowanych na namierzenie sprawców chuligańskich zachowań ustalili i zatrzymali dwóch nastolatków, odpowiedzialnych za uszkodzenie szyb w oknach budynków, szyb samochodowych w jednym z zaparkowanych pojazdów, a także kamer monitoringu i reflektorów oświetlających boisko szkolne. Straty, jakie powstały w wyniku działalności szajki, oszacowane zostały wstępnie na kwotę ponad 46 tysięcy złotych.

O pierwszych zatrzymaniach pisaliśmy tutaj: Strzelali do okien dla zabawy - zatrzymali ich wrocławscy policjanci.

Kontynuując działania w tej sprawie policjanci namierzyli kolejnego nieletniego sprawcę, który wraz z pozostałymi, zatrzymanymi już nastolatkami, brał udział w uszkodzeniu elementów infrastruktury jednego z obiektów szkolnych oraz okien w kamienicy. Sprawcy, strzelając z broni na sprężone powietrze uszkodzili osiem szyb zespolonych, reflektory boiskowe i kamery monitoringu, a także szyby w lokalu mieszkalnym.

Zatrzymany 14-latek to już trzeci nieletni ustalony w tej sprawie. Nie trudno wyobrazić sobie, że oprócz strat, jakie spowodowali sprawcy, ich nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do o wiele większego nieszczęścia, niż straty w mieniu. Siła rażenia broni pneumatycznej, choć o wiele mniejsza niż ta, jaka występuje w przypadku broni palnej, stanowi realne zagrożenie przede wszystkim dla zdrowia innych osób, które mogłyby znaleźć się przez przypadek na linii strzału oddanego z wiatrówki gazowej.

Wszyscy trzej nastolatkowie odpowiadać będą za swoje czyny przed sądem rodzinnym. Ich nieletniość nie zamyka kwestii odpowiedzialności materialnej za szkody, jakie wyrządzili. Jej cały ciężar spocznie teraz na barkach opiekunów prawnych 14, 15 i 16-latka.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Film 412-122771.mp4

Pobierz plik 412-122771.mp4 (format mp4 - rozmiar 32.86 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony