Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 100 kg krajanki tytoniowej i papierosy bez polskich znaków akcyzy nie trafią na czarny rynek. To wynik realizacji funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 28.02.2022

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu przed weekendem zatrzymali 64-latka odpowiedzialnego za uszczuplenie Skarbu Państwa za akcyzę VAT o kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Mężczyzna posiadał w swoim aucie i mieszkaniu prawie 100 kg krajanki tytoniowej oraz papierosy. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

W piątek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali 64-latka, u którego w samochodzie i mieszkaniu zabezpieczono nielegalny towar. Zaskoczony wizytą mundurowych mężczyzna posiadał m. in. blisko 100 kg krajanki tytoniowej, ponad 172 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, wagę do  ważenia krajanki oraz pieniądze w gotówce.

Skrupulatna praca operacyjna wrocławskich policjantów spowodowała, że mężczyźnie udowodniono uszczuplenie Skarbu Państwa za akcyzę VAT na kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą
KWP we Wrocławiu

  • zabezpieczona krajanka tytoniowa w workach i kartonach
  • krajanka w workach
  • papierosy w kartonie
  • krajanka w workach
  • zabezpieczone pieniądze
  • papierosy w kartonie

Opis filmu: film ze zdjęć z realizacji ujawnienia nielegalnej krajanki tytoniowej i papierosów bez polskich znaków akcyzy - 14 klatek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.94 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.54 KB
Powrót na górę strony