Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doradca ubezpieczeniowy podziękował mikołowskiej policjantce

Data publikacji 01.03.2022

Na skrzynkę mailową szefa mikołowskich stróżów prawa wpłynęło podziękowanie. Słowa uznania skierowane są do policjantki, która na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Doradca w sprawach przeciwdziałania nadużyciom jednej z firm ubezpieczeniowych, który jest ich nadawcą, zwrócił uwagę na profesjonalizm, zaangażowanie i umiejętności analityczne prowadzącej dochodzenia Aleksandry Cichoń.

 

Szanowny Panie Komendancie,

obydwie sprawy, przeciwko tej samej naszej byłej agentce, prowadziła/prowadzi p.asp. Aleksandra Cichoń. Muszę przyznać, że z powodu błędów naszych pracowników pierwsze zawiadomienie zostało przygotowane w sposób niestaranny. Skutkowało to oczywistym spowolnieniem postępowania i dodatkową pracą zarówno ze strony pani aspirant, jak i moich koleżanek z Gliwic. Nikt nie mógłby mieć pretensji do organów ścigania, gdyby ta sprawa została umorzona. Tylko uporowi pani aspirant, by zgromadzić dowody przestępstw ostatecznie objętych aktem oskarżenia, zawdzięczamy, że sprawa trafiła do sądu. Trzeba jeszcze dodać, że ubezpieczeniowe oszustwa agencyjne to technicznie bardzo trudny temat.

Druga sprawa jest jeszcze u Państwa. Tu uniknęliśmy tak licznych błędów w zawiadomieniu -  w zasadzie było ono kompletne. W tej sprawie sam zeznawałem i tu znowu, w wyniku dociekliwości pani aspirant, rozszerzyliśmy pierwotną gamę zarzutów o nowe, do których prowadził materiał zawiadomienia.

Zajmuję się zwalczaniem i przeciwdziałaniem przestępczości ubezpieczeniowej od 2007 roku. Jestem członkiem Komisji ds. Przeciwdziałania Przestępczości Ubezpieczeniowej przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń, wykładowcą. Przez te 15 lat nigdy nie napisałem pochwały pracy jakiegokolwiek policjanta. Często byłem niezadowolony, głównie zadowolony - wykonywali swoje obowiązki, tak jak i ja, i tyle. Pani aspirant Aleksandra Cichoń swoim profesjonalizmem, zaangażowaniem i umiejętnościami analitycznymi, oraz, co tak ważne, komunikacyjnymi, zasłużyła na to, by i pan wiedział, że naszym skromnym zdaniem wyróżnia się na tle innych funkcjonariuszy Policji, z którymi miałem przyjemność pracować.

Poniżej publikujemy zanonimizowaną wiadomość (pisownia oryginalna) z podziękowaniem:

zdjęcie e-maila z podziękowaniami dla policjantki

Powrót na górę strony