Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne wsparcie dla Ukrainy i służba na granicy – dolnośląscy mundurowi nieustannie działają

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci z Wrocławia i Złotoryi włączają się w działania pomocowe dla obywateli Ukrainy. Nie tylko zbierają najpotrzebniejsze rzeczy dla poszkodowanych w wyniku działań wojennych, ale pomagają również strażakom podczas kompletowania sprzętu gaśniczego, który wkrótce trafi do strażaków z Ukrainy. Oprócz tego, mundurowi z powiatów naszego województwa oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Wrocławia dbają o bezpieczeństwo na wschodniej granicy naszego kraju.

Od kilku miesięcy między innymi wrocławscy i złotoryjscy policjanci oraz mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej. W wyniku ostatnich wydarzeń, służą także na granicy z Ukrainą. Pomagają obywatelom tego kraju, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych i szukają schronienia w Polsce. Policjanci pełnią służbę razem z funkcjonariuszami innych służb mundurowych. Dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pomagają w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy.

Dolnośląscy mundurowi angażują się również w lokalne zbiórki pieniędzy, żywności, odzieży czy też artykułów medycznych dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Policjanci jednego z komisariatów we Wrocławiu zebrali środki finansowe na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla obywateli Ukrainy. Policyjnym busem zostały przewiezione do jednej z placówek zajmujących się transportem darów na wschodnią granicę. Trafiła tam między innymi odzież, żywność i środki higieny osobistej.

Funkcjonariusze ze Złotoryi natomiast uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez tamtejszych strażaków. Polegała ona na zbiórce sprzętu i wyposażenia specjalistycznego wśród jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzono między innymi agregaty prądotwórcze, motopompy, odzież specjalną, hełmy, artykuły medyczne i mnóstwo innego sprzętu bardzo potrzebnego dla strażaków z Ukrainy. Samochody wypełnione sprzętem, konwojem ze Złotoryi zmierzają w kierunku wschodniej granicy. W niedługim czasie zebrany sprzęt trafi w ręce tamtejszych strażaków.

Policjanci niejednokrotnie udowodnili, że włączają się we wszelkie akcje pomocowe dla potrzebujących. Sytuacja na Ukrainie przełożyła się na losy całych rodzin, dla których niezbędna jest podstawowa pomoc by przetrwać ten trudny okres. Przebywając na terenie naszego kraju w poszukiwaniu schronienia, znajdując się w zupełnie nowej rzeczywistości, uchodźcy wojenni od razu zostali otoczeni niezbędnym wsparciem, między innymi ze strony służb mundurowych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
KPP w Złotoryi
OPP KWP we Wrocławiu

  • policjanci ze strażakami pakują sprzęt
  • policjant pomaga pakować sprzęt
  • policjanci pakują do busa zakupione dary
  • bus policyjny z zakupionymi darami
  • policjant rozdaje dzieciom soki
  • policjant rozdaje dzieciom jedzenie
  • policjant wynosi z busa małego chłopca
  • policjanci pomagają wnosić wózki dziecięce po schodach
Powrót na górę strony