Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek autokaru przewożącego uchodźców

Data publikacji 03.03.2022

Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie się przewrócił. Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki w powiecie świdnickim. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala na badania. Autokarem podróżowały 73 osoby do punktu docelowego w Warszawie. Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Zorganizowaliśmy autokar, który przewiezie pozostałych uczestników do Warszawy.

djęcie przedstawia zniszczony autobus na poboczu z wybitą przednią szybą

Do tego zdarzenia doszło przed godziną 7 na drodze DK-17 w Kolonii Siedliszczki. Autokar z ukraińskimi pasażerami jadąc od Hrebennego w kierunku Warszawy, nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowały 73 osoby (zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie), w tym dwóch kierowców. Na miejsce zostały zadysponowane służby, które przystąpiły do akcji ratunkowej: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja.

Policjant trzyma na rękach dziecko. Poszkodowani w wypadku wsiadają do zastępczego autokaru

Na obecną chwilę do szpitala przetransportowano 5 osób: czwórkę dzieci i jedną osobę dorosłą. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy. Na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów.  

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Lublinie / sc)

  • radiowóz policyjny stoi na drodze, w tle autokar
  • autokar oraz wozy strażackie stoją na poboczu drogi
  • przewrócony autokar leży w rowie, obok stoją strażacy
Powrót na górę strony