Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służyć poprzez przyjaźń – pomoc policjantom z Ukrainy oraz rodzinom, które uciekły ze swojego kraju przed wojną

Data publikacji 03.03.2022

Zachęcamy wszystkich do niesienia pomocy! Policjanci nieustannie angażują się w pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Jeleniogórscy funkcjonariusze i strażnicy miejscy zaangażowali się w pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli z terenu objętego wojną i znaleźli schronienie w hotelu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Są to kobiety i dzieci. Przyjechały z nimi też ich zwierzęta, które też potrzebują pożywienia. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie wraz z rodzinami włączyli się w zbiórkę na rzecz Policjantów z Ukrainy, którzy walczą na froncie za swój Kraj. Akcja została zainicjowana przez IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska) z regionów wrocławskiego i głogowskiego.

Policjanci z Jeleniej Góry oraz strażnicy miejscy nie pozostali obojętni na potrzeby matek z dziećmi, które uciekły z terenu objętego wojną i znalazły schronienie w naszym mieście. Wiele osób ratując swoje życie i zdrowie, wyjeżdżając z kraju nie zapomniała o swoich zwierzętach. W związku z tym z inicjatywy mundurowych zorganizowano w jeleniogórskich sklepach zbiórkę karmy dla zwierząt oraz najpotrzebniejszych rzeczy. Wczoraj jedzenie dla zwierząt oraz odzież została przekazana potrzebującym. Ale to nie koniec niesienia pomocy, mundurowi dowiedzieli się jakie są potrzeby i przygotowują się do kolejnej zbiórki niezbędnych rzeczy. Ponadto z mieszkańcami hotelu zaplanowano również spotkanie prewencyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Servo per Amikeco znaczy Służyć poprzez przyjaźń. To hasło Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.. Ta idea kieruje zrzeszonym w Stowarzyszeniu policjantom na całym świecie od 1950 roku.
IPA z regionów wrocławskiego i głogowskiego zainicjowało zbiórkę na rzecz policjantów z Ukrainy, którzy walczą na froncie za swój kraj.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie również nie pozostali obojętni na krzywdę kolegów zza wschodniej granicy i wraz z rodzinami włączyli się w zbiórkę. Błyskawiczna mobilizacja skutkowała zebraniem ogromnych ilości artykułów potrzebnych funkcjonariuszom.
W kartonach znalazły się m.in. środki medyczne, baterie, śpiwory, żywność do spożycia „na szybko” oraz ta długoterminowa i środki higieny. Dzięki dotychczasowej współpracy funkcjonariuszy sekcji polskiej i ukraińskiej Stowarzyszenia udało się zorganizować przekazanie zebranych darów bezpośrednio naszym dzielnym kolegom. Pierwsza tura już niebawem ruszy w drogę. Potrzeby w dalszym ciągu są ogromne, więc to nie koniec zbiórki.

Policjanci nie są obojętni na to co dzieje się za naszą wschodnią granicą, dlatego też inicjują i włączają się w działania na rzecz obywateli Ukrainy.
 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Marzena Pawlik
tel. 606 364 011

  • zebrane rzeczy
  • zebrane dary
  • emblemat IPA
  • przekazanie darów dzieciom
  • przekazanie darów dzieciom
Powrót na górę strony