Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Mielca przyjął do swojego domu dwie ukraińskie rodziny

Data publikacji 04.03.2022

Wielu policjantów z Mielca pomaga obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia na terenie naszego kraju. Angażują się w zbiórki niezbędnych rzeczy oraz organizują transport dla potrzebujących. Jeden z policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego służący w naszej jednostce, zaprosił pod swój dach dwie ukraińskie rodziny. Wie jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji.

Mł. asp. Arkadiusz Polak jest policjantem od 10 lat. Już jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Czerminie bardzo angażował się w sprawy społeczne, dbał o mieszkańców i pomagał potrzebującym. Obecnie służy w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Gdy pojawiła się informacja o możliwości pomocy rodzinom, które uciekają przed wojną z terenu Ukrainy, nie wahał się ani chwili. Sam jest ojcem trójki dzieci i wie jak ważne dla każdego człowieka jest bezpieczeństwo najbliższych.

W swoim domu funkcjonariusz gości dwie obywatelki Ukrainy wraz z dziećmi, dziewczynkami w wieku 6 i 12 lat oraz dwoma chłopcami w wieku 7 i 14 lat. Rodziny przyjechały z miejscowości Borysław w obwodzie lwowskim. W ojczyźnie zostawiły mężów, którzy walczą o wolność.

Po podjęciu decyzji o pomocy rodzinom z Ukrainy, policjant zaangażował w nią swoich znajomych i zorganizował niezbędną pomoc. Przy ich wsparciu wyposażył wolne pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt. Dzieci, które gości, czują się bardzo dobrze w nowym domu. Mają do dyspozycji plac zabaw i już nawiązały pierwsze przyjaźnie z sąsiadami policjanta.

Mł. asp. Arkadiusz Polak nie poprzestaje na pomocy jedynie tym dwóm rodzinom, już organizuje ją dla kolejnych potrzebujących.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • zdjęcie policjanta wraz z ukraińskimi rodzinami
  • na fotografii dzieci bawiące się na placu zabaw na podwórku policjanta
  • na fotografii dzieci huśtające się na huśtawkach na podwórku policjanta
Powrót na górę strony