Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By świat dla nich był bardziej kolorowy - policjanci wspierają młodych uchodzców

Data publikacji 04.03.2022

Osoby, które uciekają przed wojną na Ukrainie, znajdują schronienie również na terenie województwa lubuskiego. Wśród nich jest wiele dzieci i młodzieży. Mają oni zapewnioną pomoc władz, służb, instytucji oraz zwykłych obywateli. Na pomoc mogą również liczyć ze strony lubuskich stróżów prawa.

To ważne, aby w tych ciężkich dla nich chwilach mogi liczyć również na wsparcie i gotowość pomocy policjantów. Także tych, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką.  Funkcjonariusze  z Wydziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zorganizowali spotkanie z dziećmi i młodzieżą, którzy znaleźli schronienie w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania, policjanci przekazali najmłodszym dzieciom kolorowanki i inne materiały profilaktyczne, aby choć na chwilę umilić im ten trudny czas.

Kolejne spotkania będą skierowane również do dorosłych, podczas których policjanci przekażą informacje o tym jak i w jakich sytuacjach można skontaktować się z Policją, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń związanych z handlem ludźmi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • Policjantka z dziewczynką
  • Policjantka przekazuje kolorowanki dziecku
  • Policjantka przekazuje kolorowanki dzieciom
  • Policjanci niosą akcesoria profilaktyczne dla dzieci
  • Dzieci trzymają kolorowanki i kredki
Powrót na górę strony