Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kurier zatrzymany

Data publikacji 04.03.2022

Do 8 lat więzienia grozi obywatelowi Ukrainy za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy. Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 26-latka w Łapach, kiedy przewoził 3 obywateli Sudanu i obywatela Erytrei. Wpadł, bo wieczorem jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania.

W środę wieczorem, 02.03.2022 r., w Łapach policjanci z białostockiej drogówki zwrócili uwagę na samochód na opolskich tablicach rejestracyjnych, który jechał bez włączonych świateł. Jak ustalili policjanci, za kierownicą toyoty siedział 26-letni obywatel Ukrainy, który nie miał uprawnień do kierowania. Jego pasażerami byli 3 obywatele Sudanu i obywatel Erytrei. Okazało się, że mężczyźni przebywali nielegalnie na terenie Polski.

26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony. Podróżujący z nim obywatele Sudanu i Erytrei zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • Samochód osobowy
  • Policjant zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu osobie zatrzymanej
  • nieumundurowany policjant stoi z zatrzymanym mężczyzną

Film 117-205406.mp4

Pobierz plik 117-205406.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.97 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony