Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek strzelał z wiatrówki

Data publikacji 29.05.2008

Przed sądem dla nieletnich odpowie zatrzymany 14-latek, który z broni pneumatycznej postrzelił 9-letniego chłopca. Nastoletni strzelec w piwnicy celował do butelek. Jak się okazało, broń należała do jego matki. Zraniony chłopiec trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj, około godziny 18.00 policjanci z Pabianic zostali poinformowani o zranieniu 9-latka. Funkcjonariuszy powiadomiła jego matka. Z jej relacji wynikało, że chłopiec bawił się na podwórku. Nagle poczuł ból w prawej ręce. Okazało się, że został postrzelony śrutem.

Policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i szybko wytypowali strzelca. Okazał się nim 14-letniego chłopiec. W piwnicy bloku nastolatek urządził sobie amatorską strzelnicę, na której trenował celując do butelek. Z jego relacji wynika, że nie chciał nikogo ranić. O wydarzeniu dowiedział się, kiedy wyszedł na podwórko. Wtedy przestraszył się i ukrył broń. Policjanci znaleźli wiatrówkę w piwnicy.

Na szczęście obrażenia jakie odniósł zraniony 9-latek nie są groźne. Nieodpowiedzialny nastolatek wkrótce stanie przed sądem dla nieletnich.
Powrót na górę strony